Conesys
Produkt-Nr.:
AE770W14-5SW
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$45.1345
$45.1345
10
$39.1191
$391.191
25
$34.51692
$862.923
50
$30.88355
$1544.1775
100
$27.082505
$2708.2505
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 1000VDC |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size - Insert | 14-5 |
| Mfr | Conesys |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | W |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | MIL-DTL-26482 Series II |
| Shell Material | Aluminum |
| Package | Box |
| Base Product Number | AE770W |