Conesys
Produkt-Nr.:
AE771W16-8SY
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$56.563
$56.563
10
$49.02095
$490.2095
25
$43.2535
$1081.3375
50
$38.70053
$1935.0265
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 1000VDC |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size - Insert | 16-8 |
| Mfr | Conesys |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | Y |
| Mounting Feature | - |
| Series | MIL-DTL-26482 Series II |
| Shell Material | Aluminum |
| Package | Box |
| Base Product Number | AE771W |