AEA1213152M010R
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AEA1213152M010R
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 660 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.1 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 60 mOhms