AEB310012
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AEB310012
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 100A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 42VDC - Nom
Contact Rating (Current) 100 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 410 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 29 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AEB
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC