AEB336M2VU44B-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
AEB336M2VU44B-F
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 350V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AEB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 480 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 33 µF
Package Bulk
Impedance 1.2 Ohms