Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AEV13012
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Coil Power | - |
| Switching Voltage | 400VDC - Nom |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Contact Rating (Current) | 30 A |
| Coil Current | 415 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Must Release Voltage | 1 VDC |
| Product Status | Obsolete |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Series | AEV |
| Operate Time | 50 ms |
| Contact Material | - |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Release Time | 30 ms |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |