Delta Electronics
Produkt-Nr.:
AFB0805H
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X25.4MM 5VDC WIRE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$14.7915
$14.7915
10
$14.1189
$141.189
25
$12.77408
$319.352
50
$11.76556
$588.278
100
$10.555355
$1055.5355
250
$9.748558
$2437.1395
500
$9.076262
$4538.131
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Air Flow | 35.3 CFM (0.988m³/min) |
| Noise | 31.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.430A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 5VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 4.5 ~ 5.5VDC |
| RPM | 3000 RPM |
| Mfr | Delta Electronics |
| Material - Frame | Plastic |
| Features | Locked Rotor Protection |
| Width | 25.40mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 0.159 in H2O (39.6 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, VDE |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Weight | 0.176 lb (80.00 g) |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | AFB |
| Power (Watts) | 2.15 W |
| Package | Box |
| Base Product Number | AFB0805 |