Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
AGA-25
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 25A 32VAC 1AG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | - |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.002 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | UR |
| Current Rating (Amps) | 25 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 0.625" L (6.35mm x 15.88mm) |
| Product Status | Active |
| Series | AGA |
| Package / Case | 1AG, 1/4" x 5/8" |
| Voltage Rating - AC | 32 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |