Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AGL402202
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT DPST-NO 5A 250V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Position | 0.374" (9.5mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | DPST-NO |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | AGL |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.062" (1.6mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Pretravel | - |
| Features | Actuator Mounted Right Side |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | AGL402 |
| Differential Travel | - |