AGQ260A12Y
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AGQ260A12Y
Beschreibung:
RF/Wireless
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AGQ
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC