Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
AGRF800
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 16V 8A RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.969
$0.969
5
$0.9367
$4.6835
10
$0.87495
$8.7495
50
$0.72447
$36.2235
100
$0.603725
$60.3725
250
$0.58862
$147.155
500
$0.498066
$249.033
1000
$0.437694
$437.694
5000
$0.392416
$1962.08
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 16V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 8 A |
| Height - Seated (Max) | 0.874" (22.20mm) |
| Approval Agency | - |
| Current - Max | 100 A |
| Lead Spacing | 0.199" (5.05mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.118" W (12.70mm x 3.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 17.5 mOhms |
| Series | PolySwitch®, AGRF |
| Type | Polymeric |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Thickness (Max) | - |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 4.9 mOhms |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Current - Trip (It) | 15 A |
| Package | Bag |
| Time to Trip | 5.5 s |