Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AH1460619
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FJ SWITCH PIN TYPE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.1115
$1.1115
10
$1.05165
$10.5165
25
$1.00966
$25.2415
50
$0.96767
$48.3835
100
$0.92568
$92.568
250
$0.736326
$184.0815
500
$0.673208
$336.604
1000
$0.652175
$652.175
5000
$0.589057
$2945.285
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.217" (5.5mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 20gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | AH1 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.010" (0.25mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Differential Travel | 0.005" (0.13mm) |