Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AH1782619-A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.033
$2.033
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.268" (6.8mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 2.500gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Obsolete |
| Series | AH1 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 25gf |
| Overtravel | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Pretravel | 0.083" (2.1mm) |
| Features | Actuator Mounted Right Side |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AH178 |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |