CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
AH1NBSRGN
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PB DPST-NO/NC 1A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$21.0615
$21.0615
10
$19.12825
$191.2825
25
$18.26888
$456.722
40
$17.301638
$692.06552
80
$16.656948
$1332.55584
240
$15.582299
$3739.75176
440
$13.3
$5852
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Green/Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | AH |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | AH1N |