AHCFA-25-1P
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
AHCFA-25-1P
Beschreibung:
FUSE PCB 6X32MM AUTO 25A
Auf Lager : 900
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0039 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 25A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 20kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series AHCFA
Voltage Rating - DC 500 VDC
Package / Case Radial Bend Cylinder
Voltage Rating - AC 500 VAC