AHD107M25F24B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
AHD107M25F24B
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 84 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AHD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 142.8 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 800 mOhms