AHD336M25D16T
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
AHD336M25D16T
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 52 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AHD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 88.4 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 33 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 2 Ohms