Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AHN210X1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$8.474
$8.474
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 30VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Termination Style | Plug In |
| Coil Current | 9.7 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Obsolete |
| Must Release Voltage | 36 VAC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | AHN |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Must Operate Voltage | 96 VAC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | AHN210 |