Zuhause / Fixed Inductors / AHP 201610FA-4R7M
minImg
AHP 201610FA-4R7M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
AHP 201610FA-4R7M
Paket:
0806
Beschreibung:
4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
Auf Lager : 3990
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 216mOhm Max
Inductance 4.7 µH