AK10-530C
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
AK10-530C
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
Axial
Beschreibung:
TVS DIODE 530VWM 750VC AXIAL
Auf Lager : 56
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 1000pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 560V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series AK10
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 750V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 530V