Asahi Kasei Microdevices/AKM
Produkt-Nr.:
AK5355VT
Hersteller:
Paket:
16-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC ADC 16BIT 16TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Data Interface | Serial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Type | ADC |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
| Mfr | Asahi Kasei Microdevices/AKM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Base Product Number | AK5355 |