AKT42122001
Panasonic Industrial Automation Sales
Produkt-Nr.:
AKT42122001
Beschreibung:
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.401" (10.20mm), 0.347" (8.80mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay, Voltage (External SSR)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications RS-485 (Modbus)
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Weight 0.287 lb (130.18 g)
Series KT4
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 24VAC/DC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC