AKT4H1131002
Panasonic Industrial Automation Sales
Produkt-Nr.:
AKT4H1131002
Beschreibung:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Analog, Relay
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Series KT4H
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC