AKT4R112100
Panasonic Industrial Automation Sales
Produkt-Nr.:
AKT4R112100
Beschreibung:
CNTRL TEMP REL/VOLT OUT 100-240V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height 0.488" (12.40mm), 0.347" (8.80mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay, Voltage (External SSR)
Communications -
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Last Time Buy
Weight 0.243 lb (110.22 g)
Series KT4R
Type Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PL-II, R, S, T, W)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC