AKT8111210
Panasonic Industrial Automation Sales
Produkt-Nr.:
AKT8111210
Beschreibung:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay (3)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.529 lb (239.95 g)
Series KT8
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC