AKT91111001
Panasonic Industrial Automation Sales
Produkt-Nr.:
AKT91111001
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Relay (2)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications RS-485 (Modbus)
Panel Cutout Dimensions Square - 92.00mm x 92.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.816 lb (370.13 g)
Series KT9
Type Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Display Type LED - Dual Color Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Input Range -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC