AL05A5N45GTR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AL05A5N45GTR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
FIXED IND 5.45NH 1.6A 8 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 800 MHz
Q @ Freq 100 @ 800MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.056" W (2.21mm x 1.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8mOhm Max
Inductance 5.45 nH
Series AL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7GHz