ALA7DF301CC450
KEMET
Produkt-Nr.:
ALA7DF301CC450
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP ALUM 300UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.26 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 504.2mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 13000 Hrs @ 85°C
Ratings AEC-Q200
Series ALA7D
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 6.01 A @ 10 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 300 µF
Package Bulk
Impedance 207.2 mOhms