ALE1PB18
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
ALE1PB18
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 22.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 810 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 0.9 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series ALE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC