ALH306K271C084
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
ALH306K271C084
Beschreibung:
30UF 275VAC 57.5X50X35MM LS=52.5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 2.008" (51.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.3 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series ALH
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 30 µF
Features 85C/85% Humidity