ALZ11F18W
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
ALZ11F18W
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 18V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 22.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 810 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series ALZ
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 12.6 VDC