ALZ51F18T
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
ALZ51F18T
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 22.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 810 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 12.6 VDC