ALZ52B24W
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
ALZ52B24W
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC