ALZN1F12W
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
ALZN1F12W
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
Auf Lager : 586
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series ALZN
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC