AM10E-1218DZ
aimtec
Produkt-Nr.:
AM10E-1218DZ
Hersteller:
aimtec
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-18V 10W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 270mA, 270mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case -
Efficiency 85%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -18V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 -18 ~ 18V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series AM10E-Z (10W)
Power (Watts) 10 W