AM15E-1218DZ
aimtec
Produkt-Nr.:
AM15E-1218DZ
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-18V 14W
Auf Lager : 12
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 400mA, 400mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case -
Efficiency 85%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -18V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 -18 ~ 18V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series AM15E-Z (15W)
Power (Watts) 15 W