AM1740C985
Anatech Electronics Inc.
Produkt-Nr.:
AM1740C985
Beschreibung:
1740 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Benutzer handbuch
Insertion Loss 4.5dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
Height (Max) 0.195" (4.95mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 16-SMD Module
Bandwidth 42 MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 1.74GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Box (TB)
Impedance 50Ohm