AM93.5CR139
Anatech Electronics Inc.
Produkt-Nr.:
AM93.5CR139
Beschreibung:
FM BAND PASS CRYSTAL FILTER
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.740" L x 0.620" W (44.20mm x 15.75mm)
Height (Max) 0.560" (14.22mm)
Product Status Active
Frequency - Center 93.5 MHz
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 75 kHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 1dB
Package Box
Impedance 50 Ohms