AMC50DRTS-S93
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
AMC50DRTS-S93
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Green
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 50
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)