AME1-15SJZ-STD
aimtec
Produkt-Nr.:
AME1-15SJZ-STD
Hersteller:
aimtec
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 1W
Benutzer handbuch
DC Voltage - Input (Max) 430V
Product Status Active
Current - Output (Max) 67mA
AC Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 74%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 1.24" L x 1.24" W x 2.99" H (31.5mm x 31.5mm x 75.9mm)
Number of Outputs 1
Series AME1-JZ (1W)
Power (Watts) 1W