AME15-3.3SVZ-STD
aimtec
Produkt-Nr.:
AME15-3.3SVZ-STD
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 3.3V 9.9W
Product Status Active
Efficiency 73%
Mfr aimtec
Features DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type DIN Rail
Size / Dimension 3.78" L x 2.12" W x 1.40" H (96.0mm x 53.8mm x 35.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3 A
Series AME15-VZ (Off board)
Power (Watts) 9.9W