AME25-24SJZ-STD
aimtec
Produkt-Nr.:
AME25-24SJZ-STD
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 2X24V 25W
Benutzer handbuch
DC Voltage - Input (Max) 305V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.1A
AC Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
DC Voltage - Input (Min) 85V
Efficiency 85%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 2.76" L x 1.89" W x 1.34" H (70.0mm x 48.0mm x 34.1mm)
Number of Outputs 1
Series AME25-JZ (25W)
Power (Watts) 25W