AME25-48SVZ-STD
aimtec
Produkt-Nr.:
AME25-48SVZ-STD
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 24W
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Efficiency 87%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 3.78" L x 2.13" W x 1.44" H (96.0mm x 54.1mm x 36.6mm)
Number of Outputs 1
Series AME25-VZ (25W)
Power (Watts) 24W