AMEL5-12SEMAZ
aimtec
Produkt-Nr.:
AMEL5-12SEMAZ
Hersteller:
aimtec
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 5W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.03" L x 1.10" W x 0.70" H (51.5mm x 28.0mm x 17.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 420mA
Number of Outputs 1
Series AMEL5-MAZ (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Line Regulation ±1%
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 76%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Load Regulation ±1%
Package Tube
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC