AMEL5-3.3SJZ
aimtec
Produkt-Nr.:
AMEL5-3.3SJZ
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 3.3V 5W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.60" H (50.8mm x 25.4mm x 15.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Series AMEL5-JZ (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 74%
Mfr aimtec
Features -
Load Regulation ±0.5%
Package Tube
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC