Zuhause / LED Drivers / AMEPR30D-5070AZ-U
minImg
AMEPR30D-5070AZ-U
aimtec
Produkt-Nr.:
AMEPR30D-5070AZ-U
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 36-50V 700MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 80°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.18" L x 5.24" W x 1.30" H (30.0mm x 133.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series AMEPR30D-AZ
Power (Watts) 30 W
Type Constant Current
Efficiency 84%
Voltage - Output 36 ~ 50V