aimtec
Produkt-Nr.:
AMES350-24SNZ
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$52.3735
$52.3735
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Product Status | Active |
| Efficiency | 87% |
| Mfr | aimtec |
| Features | Adjustable Output |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC, 240 ~ 373 VDC |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (With Derating) |
| Applications | Household Appliances, ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | - |
| Approval Agency | CB, CE, EN, IEC, UL |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Current - Output 1 | 14.6 A |
| Series | AMES350-NZ |
| Power (Watts) | 350W |
| Type | Enclosed |
| Standard Number | 60335-1; 62368-1 |
| Package | Box |
| Base Product Number | AMES350 |