AMES350-24SNZ
aimtec
Produkt-Nr.:
AMES350-24SNZ
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 87%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 240 ~ 373 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 14.6 A
Series AMES350-NZ
Power (Watts) 350W