AMES50-5SNZ-P
aimtec
Produkt-Nr.:
AMES50-5SNZ-P
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Product Status Active
Efficiency 83%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.1mm x 82.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series AMES50-NZ
Power (Watts) 50W