AMES75-36S277NZ
aimtec
Produkt-Nr.:
AMES75-36S277NZ
Hersteller:
aimtec
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 36V 76W
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 89%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.1 A
Series AMES75-277NZ
Power (Watts) 76W