AMES75-36SNZ-Q
aimtec
Produkt-Nr.:
AMES75-36SNZ-Q
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 36V 76W
Auf Lager : 2
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.1mm x 97.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.1 A
Series AMES75-NZ
Power (Watts) 76W